Wojciech Cejrowski: Kwarantanna spowoduje więcej ofiar niż chiński wirus

fot. twitter MZ, facebook/Wojciech Cejrowski

W środę w centrum Warszawy odbył się protest przedsiębiorców, którzy domagają się między innymi odszkodowań za poniesione straty, spowodowane nałożonymi przez rząd ograniczeniami. 

„Kwarantanna miała sens na 3 tygodnie – przygotowanie szpitali, leków. Teraz utraciła sens – niezależnie od tego, czy szpitale przygotowane. Teraz jest już szkodliwa – mają rację przedsiębiorcy, że spowoduje więcej ofiar niż chiński wirus – skomentował podróżnik Wojciech Cejrowski, odnosząc się do protestu przedsiębiorców.

– Winston Churchill: „Niektórzy widzą w przedsiębiorcy drapieżnego tygrysa, którego trzeba zabić. Inni uważają, że przedsiębiorca to krowa, którą można doić w nieskończoność. I tylko nieliczni widzą w nim tego kim jest naprawdę – silnego konia, który ciągnie wóz” – dodał.

Kwarantanna miała sens na 3 tygodnie – przygotowanie szpitali, leków. Teraz utraciła sens – niezależnie od tego czy…

Publiée par The Wojciech Cejrowski sur Samedi 18 avril 2020

Polska jak i wiele innych krajów znalazła się w obliczu katastrofy gospodarczej. Jak bardzo polskie przedsiębiorstwa i pracownicy odczują nadciągający kryzys, zależy od podjętych działań przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Na Facebooku została założona grupa o nazwie „Strajk przedsiębiorców”.

Grupa liczy już blisko 190 tys. użytkowników. Przedsiębiorcy są niezadowoleni z tak zwanej „tarczy antykryzysowej”. Zapowiadają kolejne demonstracje, które nazywają „spotkaniami biznesowymi”.

 

 

źródło: facebook