Przed nami załamanie pogody. Będzie bardzo zimno. „Przeżyjemy szok termiczny”

Zdjęcie ilustracyjne

Jesteśmy dalecy od publikowania „katastroficznych” prognoz, które są publikowane na największych portalach informacyjnych w Polsce. Tym razem jednak ekspert od pogody Damian Dąbrowski informuje, że w najbliższych dniach w województwie śląskim „przeżyjemy szok termiczny”.

Jak prognozuje Damian Dąbrowski, w środę czeka nas znaczne ochłodzenie. Niemal w całym regionie należy spodziewać się opadów deszczu. Lokalnie możliwe również burze. To jednak nie wszystko, ponieważ na termometrach zobaczymy dość niską temperaturę, jak na lato.

„Szok termiczny” 

„Zrobi się bardzo chłodno. Po południu na termometrach zobaczymy zaledwie około 12/15°C, a więc temperatura będzie aż o 15-17 stopni niższa w porównaniu do poniedziałku. Można zatem powiedzieć, że czeka nas spory szok termiczny” – napisał ekspert od pogody na swojej stronie.

Na niską temperaturę ma się również nałożyć silny wiatr, dlatego odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa. Na szczęście nie spadnie śnieg, choć temperatura będzie dość niska jak na wakacje. Według prognoz długoterminowych, kolejne dni tygodnia mają przynieść poprawę pogody.

Zdjęcie ilustracyjne

źródło: pogodadlaslaska.pl
Oprac. Łukasz Dudek