Górnik ze Śląska uratował 8-letniego chłopca

Łańcuch życia. Zdjęcie ilustracyjne fot. Sopockie WOPR

Chwile grozy przeżywali plażowicze wypoczywający w Jarosławcu. Przy falochronie tonął ośmioletni chłopiec. Z pomocą ruszył górnik ze Śląska, który akurat wypoczywał w tym miejscu. Został również utworzony łańcuch życia. 

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 lipca w miejscowości Jarosławiec. W godzinach popołudniowych górnicy z kopalni Jankowice postanowili schłodzić się w polskim morzu. W pewnym momencie pracownik oddziału wydobywczego w KWK Jankowice, tuż przy falochronie, zauważył tonącego 8-letniego chłopca. Mężczyzna natychmiast ruszył z pomocą.

Utworzono łańcuch życia 

– Sytuacja była dramatyczna, gdyż przy falochronach jest bardzo głęboko, a duże fale mocno ograniczały możliwości by chłopca uratować. Zgromadzeni na plaży ludzie natychmiast zrobili łańcuch życia i ostatecznie udało się uratować 8-latka, a nasz kolega Jacek Kuczera swoją bohaterską postawą pokazał, jak ważna jest szybka reakcja w dramatycznych sytuacjach – czytamy na profilu WZZ „Sierpień 80” Ruch Jankowice.

„Brawo Jacku jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, ponieważ nie każdy jest w stanie zaryzykować własnym życiem ratując innych” – napisali koledzy z kopalni.

źródło: WZZ „Sierpień 80” Ruch Jankowice.