Radzionków. Targowisko nieczynne, 13 osób w domowej kwarantannie

Targowski w Radzionkowie.

Od soboty (21 marca) targowisko miejskie przy ul. Unii Europejskiej w Radzionkowie jest nieczynne do odwołania. 

Włodarz informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście.

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,Rozpoczął się kolejny tydzień zmagań z epidemią koronawirusa. Liczba zarażonych osób…

Publiée par Miasto Radzionków sur Lundi 23 mars 2020

„Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa. Rozpoczął się kolejny tydzień zmagań z epidemią koronawirusa. Liczba zarażonych osób ciągle wzrasta i wszystko wskazuje na to, że taki trend utrzyma się przez najbliższe tygodnie. Na chwilę obecną w Radzionkowie 13 osób jest poddanych domowej kwarantannie. Zarówno te osoby, jak i inni mieszkańcy naszego miasta potrzebujący pomocy mogą telefonicznie zgłaszać taką potrzebę w Ośrodku Pomocy Społecznej, który współpracuje z lokalnymi wolontariuszami.

W dalszym ciągu apeluję do Państwa o odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń służb medycznych oraz władz kościelnych i państwowych. Te właśnie zalecenia wymusiły na naszym samorządzie trudną decyzję o zamknięciu targowiska przy ul. Unii Europejskiej. Zdaję sobie sprawę, że jest ona kłopotliwa i uciążliwa zarówno dla osób handlujących jak i robiących tam zakupy, jednak uważam ją za jedyną rozsądną w obecnej sytuacji.

Wyrażając raz jeszcze wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią, ponawiam prośbę do uczniów o pozostawanie w domach i korzystanie z e-learningu, a do osób starszych o powstrzymywanie się od niekoniecznych wyjść na miasto. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od większej liczby zarażeń.” – Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa.

 

 

źródło: facebook