Rozlicz PIT w Tarnowskich Górach. Do wygrania samochód i wiele innych nagród!

UM Tarnowskie Góry

Urząd Miasta ogłosił loterię dla mieszkańców. Można wygrać wartościowe nagrody. Jedyne co trzeba zrobić, to rozliczyć podatek w Tarnowskich Górach. 

Loteria potrwa od 1 marca do 10 maja. Do wygrania łącznie jest 15 nagród, a najcenniejsza z nich to hybrydowy samochód Suzuki Swift.

Co zrobić, by wygrać?

Rozlicz PIT za 2020 rok w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach. Wskazujemy Tarnowskie Góry jako miejsce zamieszkania i wypełniamy formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej pitwtg.pl

Zgłoszenia można również dokonać poprzez wrzucenie kuponów do urny, która znajduje się w urzędzie.

Do wygrania:

Samochód Suzuki Swift
Rowery elektryczne EcoBike (x2)
Konsole do gier Xbox X (x3)
Tablety Samsung Galaxy Tab A7 (x4)
Voucher do Parku Wodnego (x5)

Losowanie zaplanowano na 24 maja.

Aż 24,02 % dochodów budżetowych Tarnowskich Gór stanowią wpływy z podatków PIT i CIT. Sam dochód z PIT to około 80 mln zł. Dochód z CIT – dodatkowe 3 mln zł.

„Pieniądze z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są m.in. utrzymanie miasta, miejskie inwestycje, pomoc społeczną i edukację. Jeśli mieszkacie w Tarnowskich Górach nie zapomnijcie zadbać o to, by wasze podatki trafiły do budżetu naszego miasta. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieracie lokalną społeczność, decydujecie o jakości życia w mieście i zaspokajaniu potrzeb waszych rodzin” – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

„Mam nadzieję, że organizowana przez nas loteria zachęci wszystkich tych, którzy mieszkają w naszym mieście, a rozliczają się jeszcze w innych miejscowościach, do wskazania Tarnowskich Gór w rocznym zeznaniu podatkowym” – zachęca włodarz.

Statystyki wskazują, że coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w Tarnowskich Górach. Gmina jako jedna z nielicznych w woj. śląskim, nie ma problemu z demografią. 

„W Tarnowskich Górach dobrze się mieszka. Owszem brzmi to jak slogan reklamowy. To jednak nie tylko hasło promocyjne. U nas naprawę mieszka się dobrze – potwierdzają to liczby wydawanych w mieście pozwoleń na budowę, których suma sięga rocznie nawet 400. Jako jedna z nielicznych śląskich gmin nie mamy problemów z demografią – gdy w innych gminach drastycznie ubywa mieszkańców – u nas co roku jest ich więcej. Nie każdy z nowych tarnogórzan pamięta jednak o przekazywaniu podatku gminie, w której mieszka” – zauważa  burmistrz miasta Gwarków.

 


Materiał powstał we współpracy z