Sceny jak z filmu. Wiedzieli, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą (WIDEO)

Wpadł sprawca trzech napadów na policjantów. Mężczyzna poszukiwany był dodatkowo trzema listami gończymi za uszkodzenia ciała i kradzież z włamaniem, odpowie także za uprawę plantacji marihuany. 25-latek został zatrzymany w Chorzowie, podczas podróży samochodem.

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w środę w Chorzowie przy ul. Katowickiej. Jadącego fordem fokusem 25-latka zatrzymali kryminalni z będzińskiej komendy. Policjanci wiedzieli, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą.

Nie mający stałego miejsca zamieszkania mężczyzna dawno wszedł w konflikt z prawem. Za przestępstwa popełnione w Będzinie oraz Rudzie Śląskiej, sąd wydał za nim trzy listy gończe. 25-latek miał na swoim koncie między innymi uszkodzenie ciała oraz kradzież z włamaniem.

W grudniu ubiegłego roku, w trakcie policyjnej interwencji w Katowicach, wiedząc, że jest poszukiwany, zaatakował mundurowych. Kolejny atak na policjanta miał miejsce w Myszkowie, na początku czerwca.

Stróże prawa z tamtejszej komendy ustalili, że 25-latek na ich terenie zajmuje się uprawą sporych rozmiarów plantacji marihuany. Uciekający przed policją próbował samochodem potrącić jednego z mundurowych. Ostatni raz mężczyźnie „upiekło się” pod koniec lipca bieżącego roku w Czeladzi. Obawiając się wyników legitymowania w trakcie interwencji w jednym z mieszkań w centrum miasta, 25-latek zaatakował gazem funkcjonariusza.

Będzińscy stróże prawa od ponad miesiąca intensywnie go poszukiwali. 25-latek chcąc uniknąć spotkania z policjantami zmieniał miejsce pobytu. Kryminalni dowiedzieli się jakim samochodem porusza się mężczyzna, wiedzieli też o jakiej porze i dokąd będzie zmierzał.

Mimo podjętej próby ucieczki, został zatrzymany.

Wszystko wskazuje na to, że nieprędko opuści więzienne mur.

 

źródło: Policja Będzin