Śląsk. Nielegalni imigranci wyskoczyli z ciężarówki. Zatrzymano dwie grupy Afgańczyków

fot. Straż Graniczna Śląsk

W czwartek Śląski Oddziału Straży Granicznej doprowadził do zatrzymania dwóch grupy cudzoziemców. Byli ukryci w naczepach ciężarówek. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w Zwardoniu (powiat żywiecki). Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, przekraczając słowacko-polską granicę, oprócz ładunku, przewoził w naczepie siedmiu obcokrajowców.

Sześciu wyskoczyło z jadącego samochodu ciężarowego i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowacji.

„Dzięki  współpracy między służbami obu państw, zostali oni zatrzymani przez słowackich funkcjonariuszy w miejscowości Čadca. Jeden z nich został zatrzymany po stronie polskiej” – informuje straż graniczna.

Tego samego dnia w Żywcu doszło do kolejnego zatrzymania grupy imigrantów. 

Straż Graniczna otrzymała informację o sześciu mężczyznach ujawnionych w tureckiej naczepie tira. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy. W związku z tym, iż żaden z migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski wszyscy zostali zatrzymani.

„Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na podstawie decyzji sądu, mężczyźni zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców” – informuje straż graniczna.

To kolejne przypadki w ostatnich tygodniach.

W październiku zatrzymano podróżujących w naczepie Erytrejczyków. Na początku listopada udaremniono nielegalny wjazd do naszego kraju 14 Afgańczykom.

Straż Graniczna Śląsk

 

 

 

źródło: slaski.strazgraniczna.pl