Śląskie. Chciał dać policjantom 200 zł łapówki. Interwencja była nagrywana

Zdjęcie ilustracyjne

65-letni mężczyzna chciał przekupić policjantów. Próbował wręczyć im 200 zł łapówki, choć cała interwencja była nagrywana przez kamery nasobne. 

Do próby przekupienia policjantów doszło w Katowicach na ulicy Kościuszki. 65-letni kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Chcąc uniknąć wysokiej kary, postanowił wyciągnąć z kieszeni kilkadziesiąt złotych.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ulicy Kościuszki zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 lm/h w terenie zabudowanym. Mundurowi poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu, za które miał zostać nałożony wysoki mandat i punkty karne oraz zatrzymane miało zostać jego prawo jazdy – informuje śląska policja.

Choć cała interwencja była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, kierujący próbował wręczyć policjantom 200 zł łapówki.

65-latek odpowie teraz za wykroczenie drogowe oraz za przestępstwo korupcyjne, za które grozi do 10 lat więzienia.

– Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys.  i 10 pkt karnymi. Policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również wobec niego poręczenie majątkowe, a także tymczasowego zajęcia mienia w postaci gotówki – czytamy w komunikacie.

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja