Śląskie. Pijana matka z czwórką dzieci w aucie staranowała ogrodzenie

fot. Śląska Policja

Kompletnie pijana matka przewoziła w aucie dzieci. Nagle straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Czteroletni chłopczyk został zabrany do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w Łukowie Śląskim pod Rybnikiem. W czwartkowy wieczór dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej. Policjanci drogówki natychmiast udali się w rejon ulicy Stawowej, gdzie czekał świadek, który ujął kierującą renault.

– Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat. W wyniku tego zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany do szpitala na obserwację – informuje śląska policja.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 42-latki Okazało się, że była kompletnie pijana. Alkomat wykazał 3,5 promila alkoholu. W dodatku kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było, to okazało się również, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja