W Sosnowcu zaszczepieni zapłacą 2 zł mniej za basen

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Prezydent Sosnowca poinformował w środę, że osoby, które okażą dokument potwierdzający zaszczepienie, negatywny wynik testu lub status ozdrowieńca, mogą liczyć na zniżki przy zakupie biletu m.in. do teatru lub na basen. Czy to zachęci mieszkańców do przyjęcia preparatu? 

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca był w czwartek gościem Radia Piekary. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że osoba zaszczepiona za basen zapłaci około 2 złote mniej.

– 20 proc. jeżeli chodzi o cenę biletów w teatrze Zagłębie, ale to dyrektorzy placówek będą decydowali, jakie formy i jakie zniżki będą – mówił prezydent Chęciński, a następnie dodał, że zniżka na basen wyniesie ok. dwa złote.

„Dość tanio wyceniliście ten zdrowy rozsądek mieszkańców miasta, którzy postanowili się zaszczepić” – powiedział dziennikarz Marcin Zasada.

– Usługi które świadczymy nie są drogie, ponieważ staramy się żeby każdy miał do nich dostęp – twierdzi Chęciński.

Poruszono również temat prezydenta Siemianowic Śląskich, który przeciwstawia się segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień.

– Staram się przekonać prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, że popełnia błąd, bo jest osobą, która miała w ostatnich wyborach i pewnie ma ogromne poparcie i ludzie to czytają. Wpływ ma to na opinię społeczną i nie jest to dobre, że takie rzeczy wypisuje i wypowiada – oznajmił włodarz Sosnowca.

Rozmowę możecie zobaczyć poniżej

 

źródło: Radio Piekary