Specjalny pociąg w Katowicach. Przywiózł rannych żołnierzy z Ukrainy

fot. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek/Facebook

Specjalny pociąg humanitarny przyjechał w czwartek do Katowic. W pociągu ranni żołnierze z Ukrainy. 

W czwartek, 28 lipca pociąg humanitarny zatrzymał się w Katowicach. Do województwa śląskiego pociągiem przetransportowano czternastu żołnierzy z Ukrainy. Będą oni leczeni w śląskich szpitalach. To pierwsi żołnierze z Ukrainy, którzy otrzymają pomoc w naszym regionie.

„Przyjechali specjalnym pociągiem, przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia, z Przemyśla do Katowic. Zatrzymał się on na peronie 5, na którym czekaliśmy w pełnym pogotowiu z wszystkimi służbami” – napisał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w mediach społecznościowych.

„Żołnierze są w różnym stanie, wśród nich są osoby ciężko ranne i które trzeba było przetransportować na noszach z wagonu do karetek. Każdy z pacjentów został profesjonalnie zaopiekowany przez medyków oraz kadrę Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Ukraińscy żołnierze trafili do szpitali na terenie naszego regionu, gdzie będą dochodzić do zdrowia” – dodał wojewoda Wieczorek.

Przed przybyciem do Katowic pociąg zatrzymał się jeszcze w Krakowie. Tam zostało przyjętych 15 rannych żołnierzy. Następnie transport humanitarny wyruszył z kolejnymi rannymi do Opola.

źródło: Jarosław Wieczorek/Facebook, media
Oprac. Redakcja