Działalność Grety Tunberg tematem spotkania w TCK

Fot. PAP/EPA / JUSTIN LANE

8 stycznia w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie pt. „Klub Cogito – Nastolatki i kryzys klimatyczny”.

Jednym z głównych tematów spotkania będzie medialny fenomen nastolatki Grety Thunberg, która jest finansowana przez wielki biznes i walczy z globalnym ociepleniem, zamiast chodzić do szkoły.

To nie ma wiele wspólnego z walką o przyrodę i dobro ziemi. To wyreżyserowana i wspierana finansowo próba blokady takich nośników energii, jak węgiel kamienny. Ostrze jak zwykle zwrócone jest w Polskę – opisywał działalność nastolatki świętej pamięci, prof. Jan Szyszko.

 

Greta Thunberg zapoczątkowała tak zwane „strajki klimatyczne”. Młoda Szwedka stała się gwiazdą wśród młodzieży, ale i nie tylko. Swego czasu, w Tarnowskich Górach nawet nauczyciele brali udział w strajkach. Jednym z głównych haseł strajków, jest odejście od węgla, czyli osoby mające takie hasła na ustach, świadomie lub nieświadomie, chcą wyłączyć w kraju prąd, ponieważ prawie 80% energii w Polsce pochodzi właśnie z węgla.

TCK: W trakcie spotkania podyskutujemy na temat reakcji młodych ludzi na kryzys klimatyczny. Mowa będzie nie tylko o medialnym fenomenie Grety Thunberg, ale także o innych akcjach młodych ludzi, którzy uświadamiają sobie coraz bardziej, że świat ich dorosłości nie będzie taki jak świat ich rodziców. Są także świadomi tego, że to obecne dorosłe pokolenie gotuje im taką nieciekawą przyszłość. We wstępnym zagajeniu do dyskusji pokażę, jak kryzys klimatyczny staje się dziś centralnym tematem dyskusji filozoficznych na temat kondycji człowieka i współczesnej cywilizacji.

Spotkanie prowadzone będzie przez dr hab. Mirosława Piróga.

Co nastolatki mogą wiedzieć o zmianach klimatu?Kim jest Greta Thunberg i na czym polega jej medialny fenomen?Wszystko…

Publiée par Tarnogórskie Centrum Kultury sur Jeudi 2 janvier 2020

 

Do szwedzkich służb socjalnych napłynęły donosy od osób zaniepokojonych możliwością wykorzystywania dotkniętej zespołem Aspergera 16-letniej Grety przez jej rodziców celebrytów. Szczegóły postępowania pozostają niejawne. – informuje polsatnews.pl

 

źródło: TCK, polsatnews.pl, Gazeta Polska