Szokujące odkrycie w lesie k. Lublińca. Kłusownik zabił młodego wilka [ZDJĘCIA]

fot. polskiwilk.org.pl

W poniedziałek 19 kwietnia znaleziono w lesie martwego wilka. Zwierzę wpadło we wyniki w pobliżu miejscowości Pawełki w powiecie lublinieckim.

O szokującym odkryciu informuje Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. Na miejsce została wezwana policja i zawiadomiono Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

„Oględziny wykazały, że jest to urodzony w zeszłym roku samiec. Pętla ze stalowej linki, zamocowana na niewielkim drzewie, zacisnęła się młodemu zwierzęciu w pasie i przecięła skórę. Przy każdym ruchu wilka wrzynała się coraz głębiej w jego brzuch docierając aż do kręgosłupa Rozryta wokół ziemia, ogryzione drzewa świadczyły o dramatycznej, kilkunastodniowej walce o życie” – czytamy na profilu SDNWILK. 

„W ubiegłym roku odnaleziono co najmniej 6 wilków we wnykach i 13 nielegalnie zastrzelonych z broni myśliwskiej” – wylicza stowarzyszenie.

Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” apeluje do rządu o powołanie Państwowej Służby Ochrony Przyrody. Została utworzona petycja w tej sprawie, każdy może podpisać: PETYCJA

fot. polskiwilk.org.pl
fot. polskiwilk.org.pl

 

źródło: www.polskiwilk.org.pl