Szumowski chce, by aplikację mieli wszyscy. Pozwól się śledzić

zrzut gov.pl edit. tarnogorski

Zachęcam, by wszyscy zainstalowali aplikację ProteGO Safe, dzięki temu cała populacja osób żyjących w Polsce będzie mogła wiedzieć, że nie stykała się z nikim chorym – powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

 Z założenia aplikacja ProteGO Safe ma pomóc w walce z koronawirusem.

 

„Jeden z programistów pracujących przy projekcie rządowej aplikacji ProteGO Safe odchodzi i odradza instalowanie tej aplikacji na telefonach” – informował kilka tygodni wcześniej Niebezpiecznik.

Kiedy po kolejnej kontrowersyjnej decyzji programistów rządowej aplikacji Protego wybucha afera, "ktoś" uruchamia…

Publiée par Niebezpiecznik sur Mardi 9 juin 2020

– Maksymalnie szybkie stwierdzenie, kto jest chory, maksymalnie szybkie stwierdzenie, z kim mógł mieć kontakt oraz o odizolowanie tych osób. To nowe narzędzie pomoże przypomnieć potencjalnym pacjentom, z kim kontaktowali się w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdy mogli zarażać – mówił szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

 

 

– To rozwiązanie jest wprowadzane w Europie, ale Polska jest jednym z liderów tego, że jest to całkowicie anonimowe. Nikt nie ma dostępu do tych naszych danych. Wszyscy będziemy mogli czuć się bezpieczniej, bo jeżeli nie dostaniemy powiadomienia, to znaczy że nikogo (zakażonego) nie spotkaliśmy – przekonywał Szumowski.

 

 

ZOBACZ: Bez aplikacji ProteGO Safe nie wejdziesz do galerii handlowych?

 

 

źródło: Polsat