Tablice nie działają od wielu miesięcy. ZTM tłumaczy, że będą działać.. ale za kilka tygodni

Podróżni z Tarnowskich Gór od wielu miesięcy narzekają na niesprawne, nowoczesne tablice elektroniczne, na których jest wyświetlana informacja o rozkładzie jazdy autobusów. 

Wszystko przez przejęcie władzy nad tarnogórskim dworcem „Europa” przez ZTM.

„Tablice nie działają od kilku miesięcy a Zarząd Transportu Metropolitalnego
nic z tym nie robi” – zauważa radny powiatowy Michał Sporoń.

 

Co na to ZTM? 

– Urządzenia wymagają wymiany komponentów, co pozwoli na ich integrację z naszym systemem. Zgodnie z planem ma to nastąpić w ciągu kilku tygodniu. W fazie bliższej finalizacji tego projektu – będziemy o tym informować – powiedział nam Michał Wawrzaszek z biura prasowego ZTM.

– Chcemy, aby tablice informacyjne w Tarnowskich Górach były zintegrowane z pozostałymi urządzeniami tego typu, które są zlokalizowane na obszarze Metropolii. W ten sposób informacja pasażerska będzie spójna, a zarządzanie nią efektywne, co przysporzy korzyści pasażerom z Tarnowskich Gór. Aby to mogło nastąpić konieczne było m.in. przygotowanie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej II do integracji nowych urządzeń z urządzeniami starszego typu, czyli tablicami z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej I oraz urządzeniami z Tarnowskich Gór. Na termin przeprowadzenia tego projektu duże znaczenie mają również obowiązujące procedury – konieczne było przeprowadzenie postępowania – dodaje Wawrzaszek.

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK