Tadeusz Rydzyk prosi o 1% podatku. „Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek”

fot. radiomaryja.pl

„Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość” – w takich słowach o. Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o przekazanie pomocy finansowej dla fundacji. 

„Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać” – mówi redemptorysta.

Na stronie internetowej Radia Maryja pokazała się informacja o możliwości przekazania 1 proc. podatku dla fundacji powiązanej z o. Tadeuszem Rydzykiem.

 

Katolicki duchowny wylicza, co już udało się zrobić za przekazany wcześniej procent.

Za przekazane pieniądze fundacja zorganizowała m.in. warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i wiele akcji patriotycznych.

„Warsztaty stacjonarne dla 5 tys. osób, a w różnych miejscowościach dla ponad 54 tys. uczniów szkół średnich. Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem „Nędzarz i Madame”. Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów. Możliwe są letnie staże i praktyki studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wydaliśmy i rozdaliśmy (bezpłatnie) kilkaset tysięcy książek pomagających w formacji dzieci i młodzieży” – informuje o. Rydzyk.

 

źródło: www.radiomaryja.pl