Tąpkowice. Wypadek samochodu osobowego i traktora. Jedna osoba w szpitalu

fot. Policja Tarnowskie Góry

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną wypadku był nieprawidłowo przeprowadzony manewr wyprzedzania podjęty przez 29-letniego kierowcę seata.

W sobotę przed południem na ul. Zwycięstwa w miejscowości Tąpkowice (gm. Ożarowice, powiat tarnogórski) zderzył się ze sobą traktor i samochód osobowy.

– Policja wstępnie ustaliła, że 29-letni kierowca samochodu osobowego marki seat, wykonując manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym, którym kierował 16-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

fot. Policja Tarnowskie Góry

– Nastolatek posiadał uprawnienia do kierowania traktorem. W wyniku zdarzenia ranny został pasażer seata, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala – dodaje podkom. Ciecierski. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać teraz śledczy z tarnogórskiego garnizonu policji.

Prawidłowo jadący nastolatek posiada prawo jazdy kategorii T, które jest wydawane za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry, tarnogorski