Tarnogórska policja zatrzymała seryjnych włamywaczy. Starty oszacowano na 160 tys. zł

fot. KPP Tarnowskie Góry

Tarnogórska policja zatrzymała seryjnych włamywaczy. Dokonywali włamań na terenie całego Śląska, również na terenie powiatu tarnogórskiego. Włamywali się głównie do kiosków i działek rekreacyjnych. Straty oszacowano na blisko 160 tys. złotych.

Początek całej sprawy miał miejsce w lutym, kiedy do tarnogórskich śledczych wpłynęło zawiadomienie o kradzieży felg. Incydent miał miejsce przy ulicy Wiśniowej w Tarnowskich Górach. Od tamtej pory kryminalni zajmowali się tą sprawą, a ich praca pozwoliła namierzyć sprawcę. Był nim 40-letni mężczyzna z Zabrza, którego zatrzymano na terenie Zbrosławic.

Badając jednak podobne sprawy, śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie inne włamania na terenie powiatu i całego województwa. 40-latek usłyszał łącznie 16 zarzutów. Krok po kroku kryminalni ustalili jego wspólnika, którym okazał się 21-letni zabrzanin.

Po zatrzymaniu obu włamywaczy na jaw wyszło, że trudnili się oni przestępczą działalnością od lipca zeszłego roku. Jednym z ich głównych obiektów włamań były kioski i działki rekreacyjne, gdzie kradli między innymi wyroby tytoniowe, elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny.

„Po ogłoszeniu im zarzutów, do których się przyznali, mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami, a śledczy zajęli się dokładnym ustaleniem wartości strat, które spowodowali. Kradnąc na terenie całego Śląska, między innymi w Tarnowskich Górach, Zabrzu, Knurowie, Gliwicach czy Mikołowie, spowodowali straty, sięgające blisko 160 tysięcy złotych” – mówi Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

W minionym tygodniu sprawa została zakończona. Do sądu trafił akt oskarżenia. Mieszkańcy Zabrza usłyszeli blisko 60 zarzutów. Grozi im do 10 lat więzienia.

fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry