Tarnogórzanie drukują w 3D przyłbice ochronne dla szpitala

Przyłbice 3D. Zdjęcie ilustracyjne. fot. 3dwpraktyce.pl

Magdalena Grygiel-Pradelok, Michał Latay, Ania Murzyn i Pan Grzegorz postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, a raczej w swoje drukarki 3D. Wspólnie drukują przyłbice ochronne dla tarnogórskich służb medycznych.

W szpitalach w całej Polsce brakuje dosłownie wszystkiego. Każda pomoc jest na wagę złota. Pani Magdalena z Tarnowskich Gór opublikowała w sieci wpis.

 

„Witam wszystkich. Z uwagi na fakt, że prowadzę firmę związaną z drukiem 3D, w ramach działalności charytatywnej chciałabym wspomóc nasz Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach drukując PRZYŁBICE OCHRONNE. Już wiele firm w kraju, jednocząc się, podjęło podobną inicjatywę. Myślę, że i my możemy zrobić coś dobrego. Niemniej jednak, sama nie dam rady.”

Tarnogórzanka zaapelowała o pomoc.

„Szukam wsparcia i pomocy u Was. Potrzebne są osoby/firmy, które:

  •  z folii PET mogą wyciąć szybki ochronne do przyłbic o grubości 0.5-0.6 mm najlepiej za pomocą plotera laserowego (rys. techn. w podanym linku),

  • zaopatrzoną nas w gumki (gumy z dziurkami na guziki, zwane potocznie „gumą ciążową” – do kupienia w każdej pasmanterii).

  • przekażą nam lub zrobią zbiórkę na parę rolek filamentu PET.

Mile widziane są również osoby, które posiadają drukarki 3D i chciałby dołączyć do tej inicjatywy.”

Witam wszystkich,Z uwagi na fakt, że prowadzę firmę związaną z drukiem 3D, w ramach działalności charytatywnej…

Publiée par Magdalena Grygiel-Pradelok sur Lundi 23 mars 2020

Po apelu do Pani Magdaleny zgłosili się tarnogórzanie: Michał Latay i Ania Murzyn oraz Pan Grzegorz, mieszkaniec Świerklańca. 

Michał Latay, już 15 marca informował, że jest gotowy drukować podzespoły do aparatury podtrzymywania życia.

póki co nie wiem gdzie konkretnie kierować takie posty by dotrzeć do grupy docelowej – dlatego na ten moment idzie…

Publiée par Michal Latay sur Dimanche 15 mars 2020

 

Kilka słów o inicjatorce akcji.

Magdalena Grygiel-Pradelok
„Jestem absolwentką pierwszego w kraju wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, gdzie ukończyłam studia z tytułem magistra. Z wykształcenia jestem inżynierem biomedycznym. Zagadnienia druku 3D oraz techniki szybkiego prototypowania poznałam prowadząc zajęcia laboratoryjne dla studentów, będąc doktorantką Politechniki Śląskiej, co stało się moim zainteresowaniem, a z czasem największą pasją.

Od prawie dwóch lat prowadzę swoją działalność gospodarczą w Tarnowskich Górach, firmę o nazwie 4easy3D, która zajmuje się szeroko pojętym drukiem 3d (świadczącą usługi druku 3D, począwszy od gadżetów, przez litery reklamowe, po specjalistyczne projekty techniczne) oraz prowadzeniem warsztatów z druku 3D, skanowania i projektowania dla dzieci i młodzieży, współpracując z przedszkolami, szkołami, prywatnymi firmami oraz instytucjami kultury (aktualnie w TCK w Lasowicach prowadzę cykliczne zajęcia z projektowania i druku 3D dla dzieci).”

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: facebook