Nastolatek czekał na autobus. Został napadnięty. Jeden z napastników miał nóż

Zdjęcie ilustracyjne

W rejonie dworca autobusowego w Tarnowskich Górach jeden z napastników groził 19-latkowi nożem i ukradł mu telefon komórkowy. Grozi im 12 lat więzienia. 

– Nastolatek czekał na autobus, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn żądając oddania telefonu komórkowego. Kiedy 19-latek odmówił, młodszy z mężczyzn wyjął z kieszeni nóż i zagroził jego użyciem – informuje policja.

Nastolatek oddał telefon, a kiedy sprawcy się oddalili poprosił przypadkową osobę o telefon i zadzwonił na policję.

– Chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli w idącej grupie osób dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców rozboju. Okazało się, że byli to znani policjantom 30-letni tarnogórzanin i 26-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego – czytamy w komunikacie.

Sięgał do kieszeni, został obezwładniony

Podczas czynności mężczyźni byli nerwowi i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Młodszy z mężczyzn sięgnął do kieszeni, ale natychmiast został obezwładniony przez policjantów. Jak się okazało, w kieszeni był nóż, którym mężczyzna zastraszył 19-latka.

Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do celi. Telefon został odzyskany i wrócił do właściciela.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował na 3 miesiące 26-latka. Jego starszy kolega został objęty policyjnym dozorem.

Teraz grozi im 12 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne

źródło: KPP Tarnowskie Góry