Trójka nauczycieli z Gliwic zmarła po szczepieniu?

fot. screen pexels.com

Dziennikarz Jan Pospieszalski otrzymuje od swoich widzów setki listów.  

„W tych listach jest ogrom dramatów, między innymi historia z Gliwic, gdzie trójka nauczycieli po przyjęciu szczepień zmarła” – mówi były dziennikarz TVP na nagraniu, które zostało opublikowane kilka dni temu. Materiał ten ma blisko 250 tys. wyświetleń.

 

„Koincydencja czasowa”

– Oczywiście pewnie oficjalnie dowiemy się, że to była zwykła koincydencja czasowa, natomiast ci którzy znają tych nauczycieli, ci którzy obserwowali sprawę z bliska wiedzą, że ci ludzie nie chorowali przewlekle, byli zdrowymi, normalnymi nauczycielami. Jeden z nich był nawet trenerem drużyn młodzieżowych Piast Gliwice. Niestety możemy za nich zmówić modlitwę – dodaje.

Wypowiedź byłego dziennikarza Telewizji Polskiej podjął portal wp.pl

 – W powiecie gliwickim zarejestrowano dwa zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych związane ze szczepieniami przeciwko COVID-19, które dotyczyły zgonów. Oba przypadki nie dotyczyły nauczycieli – powiedziała Wirtualnej Polsce mgr Arleta Mrugała, powiatowy inspektor sanitarny w Gliwicach.

Redaktor Pospieszalski wspomniał, że jeden z nauczycieli był trenerem lokalnej drużyny. W internecie można znaleźć informację o nagłej śmierci trenera, który był nauczycielem.

Portal dotarł do współpracownika nauczyciela. 

– Szczepiliśmy się razem, znając historię nauczyciela, który zmarł na COVID-19.  Zwierzał się, że jego rodzina była przeciwna szczepieniom – powiedziała „WP” osoba znająca zmarłego nauczyciela.

Do artykułu Wirtualnej Polski odniósł się w mediach społecznościowych Jan Pospieszalski. 

„T. Molga z wp.pl potwierdził dziś, że przywołany przeze mnie nauczyciel zmarł po pierwszej dawce. Nie napisał że w Gliwicach nauczycieli szczepiono preparatem AZ i że Gliwice były liderem szczepień. Potwierdza też moje obawy, że zgonów nie zgłoszono jako NOP” – napisał dziennikarz na Twitterze. 

Wiele NOP-ów nie jest raportowanych.

Z mojego otoczenia znam kilka osób, które ciężko przeszły szczepienie. Co pewien czas sprawdzam oficjalne raporty NOP i nigdy nie znalazłem tych przypadków, o których wiem z pierwszej ręki.

 

 

 

źródło: Warto Rozmawiać/Facebook, wp.pl