Trzech chłopców skatowało piłkarza na Dniach Sosnowca. 28-latek zmarł w szpitalu

fot. KS Spójnia Landek/Facebook

Nie żyje młody mężczyzna, który został skatowany na Dniach Sosnowca. Do zdarzenia doszło w niedzielę (9 czerwca) podczas imprezy plenerowej, zorganizowanej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym postawiono nastolatkom. 

Do brutalnego pobicia doszło w godzinach wieczornych na zakończenie Sosnowiec Fun Festivalu.

„Przybyli na miejsce mundurowi zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju z obrażeniami ciała. Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala” – informuje sosnowiecka policja.

Następnego dnia policjanci zatrzymali trzech 16-letnich mieszkańców Sosnowca. To oni skatowali Marcina. Obrażenia jakich doznał były na tyle poważne, że w środę mężczyzna zmarł w szpitalu.

„W dniu 11 czerwca 2024 roku, z udziałem Prokuratora, w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Sosnowcu, odbyło się posiedzenie, w przedmiocie zastosowania środków tymczasowych wobec zatrzymanych nieletnich. Decyzją Sądu, zostali oni umieszczeni w schronisku dla nieletnich, na okres 3 miesięcy” – przekazała Dorota Pelon, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

„Dzisiaj w nocy (12.06.2024 r. o godzinie 1:00) z zgodnie z medyczną wiedzą odszedł z tego świata nasz zawodnik Marcin Mizia. Za zgodą rodziców pracuje aparatura medyczna w celu pobrania organów do przeszczepów, tym samym jest to ogromny dar Marcina dla ratowania życia innych chorych. Odpoczywaj w pokoju wiecznym Miziol – na zawsze pozostaniesz w naszych sercach” – napisali koledzy z klubu sportowego z KS Spójnia Landek.

 

źródło: Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, KMP Sosnowiec, Facebook