Ujawniono milion litrów niebezpiecznych substancji. Zatrzymano siedem osób

fot. Policja Częstochowa

Policjanci z Częstochowy uderzyli w grupę zajmującą się nielegalnym składowaniem odpadów na terenie woj. śląskiego i opolskiego. Ujawniono około milion litrów niebezpiecznych substancji.

W minionym tygodniu częstochowska policja zatrzymała 7 mieszkańców woj. śląskiego w wieku od 29 do 58 lat w związku ze składowaniem odpadów niebezpiecznych zagrażających życiu i zdrowiu wielu osób.

fot. Policja Częstochowa

Grupa działa od kilku lat. Do tej pory śledczy zatrzymali 58 podejrzanych, 27 z nich trafiło do aresztu. „W 2017 roku na terenie Kędzierzyna – Koźla (woj. opolskie) przestępcy zgromadzili około 700 tysięcy litrów trujących śmieci, a w Pasiece (pow. częstochowski) około 300 tysięcy litrów niebezpiecznych substancji. Trujące śmieci składowane były w plastikowych mauzerach oraz w beczkach” – informuje Śląska Policja.

Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że ujawnione substancje są wysoko łatwopalne, mutagenne i o właściwościach drażniących i żrących.

fot. Policja Częstochowa

Cztery osoby trafiły do aresztu

„7 osób będzie odpowiadało za sprowadzenie zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, a 6 dodatkowo usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, 4 mężczyzn w wieku 58, 37, 42 i 44 lat trafiło do aresztu, a 3 osoby w wieku 50, 46 i 29 lat zostały objęte policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju” – czytamy w komunikacie.

źródło: Śląska Policja 

fot. Policja Częstochowa
fot. Policja Częstochowa
fot. Policja Częstochowa