Burmistrz ma dość ciągłego skłócania Polaków. Mocny komentarz samorządowca

Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego

Mam szczerze dosyć ciągłego skłócania Polaków, ustawiania nas w dwóch przeciwstawnych obozach i wręcz zmuszania do konkretnego myślenia czy zachowania. W sylwestra protestuj przeciw sztucznym ogniom, ale już na finale WOŚP podziwiaj fajerwerki, nie pytaj o sens zamknięcia lasów i cmentarzy, ale ruszaj tłumnie na wybory, bo wirus w odwrocie – napisał Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego. 

W dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej burmistrz Miasteczka Śląskiego opublikował upamiętniającą grafikę, którą podpisał „Cześć ich Pamięci”. Wpis włodarza wywołał falę komentarzy.

Były radny Wojciech Janik zapytał burmistrza Michała Skrzydło, czy ten zmienił kierunek na tzw. dobrą zmianę.

„Oddawać zmarłym cześć, to według pana zmieniać kierunek?” – zapytał Janika lokalny społecznik

„Burmistrz nie robił tego w poprzednich latach między innymi w 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej, zatem ewidentnie jest coś na rzeczy. W dniu wczorajszym przyłączysz się do wątpliwej akcji włączania syren alarmowych” – odpowiedział były radny.

Burmistrz komentuje 

„Dźwięk syren trwał 3 minuty, a hałas już kilkadziesiąt godzin. To prawda, że we wcześniejszych latach w internecie nie publikowałem postów z tej okazji, ale proszę zauważyć, że ogólnie jestem dość powściągliwy w internetowych akcjach na profilówkach, czy spamowaniu gotowymi szablonami reakcji. Mam szczerze dosyć ciągłego skłócania Polaków, ustawiania nas w dwóch przeciwstawnych obozach i wręcz zmuszania do konkretnego myślenia czy zachowania. W sylwestra protestuj przeciw sztucznym ogniom, ale już na finale WOŚP podziwiaj fajerwerki, nie pytaj o sens zamknięcia lasów i cmentarzy, ale ruszaj tłumnie na wybory, bo wirus w odwrocie. Przykładów można mnożyć w nieskończoność!” – napisał burmistrz Michał Skrzydło.

„Nie dajmy się skłócić”

„Polecenie Wojewody Śląskiego odnośnie alarmu przyszło o 1:14 w nocy z piątku na sobotę, czyli tak trochę po godzinach pracy urzędu i w pierwszej chwili nie zamierzałem tego realizować, tym bardziej, że ręczne uruchomienie syren wymagało ściągnięcia pracownika w niedzielę rano do UM. Ale zmieniłem zdanie w momencie ostentacyjnego protestu części samorządowców i wybuchu kolejnej medialnej wojenki, które miasto puści, a które nie? A czemu ten prezydent, burmistrz, czy wójt jeszcze się nie opowiedział po tej, czy tamtej stronie? Pewnie PISowiec, albo wręcz przeciwnie! A że trauma naszych ukraińskich gości, a że taniec na grobach ofiar… Zamiast faktycznej zadumy i uczczenia pamięci ofiar – próba zbicia politycznego kapitału, bo wszak wybory za pasem” – oznajmił samorządowiec.

„W katastrofie zginął Prezydent RP i 95 innych osób, dlatego postanowiłem na swoim prywatnym profilu jednak uczcić ich pamięć oraz wydałem polecenie, aby w Miasteczku Śląskim uruchomić sygnał odwołania alarmu w niedzielę o 8:41, ze świadomością, że obojętnie co zrobię, to i tak przez cześć mieszkańców zostanę skrytykowany. Pozdrawiam 2as wszystkich serdecznie! Trzymajcie się i nie dajmy się skłócić!” – dodał na koniec.

Facebook