W parku wodnym powstał punkt noclegowy dla uchodźców. Nikt nie skorzystał

fot. UM Tarnowskie Góry

„Do chwili obecnej żaden z uchodźców z Ukrainy nie skorzystał z miejsc noclegowych” – przekazał nam w czerwcu tarnogórski magistrat.

W parku wodnym w Tarnowskich Gór powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy. Łącznie przygotowano 70 łóżek, część trafiło za pośrednictwem wojewody śląskiego z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Przypomnijmy, że wcześniej w parku wodnym był również utworzony punkt szczepień na najpopularniejszą chorobę.

Koszt przygotowania miejsc noclegowych wyniósł 32 tys. złotych. Według lokalnego samorządu, utrzymanie miejsc noclegowych w gotowości odbywało się bezkosztowo. Nie jest jednak brany pod uwagę fakt, że miejsca noclegowe zajmowały lokale użytkowe, więc do kasy miejskiej spółki nie wpływają pieniądze za ewentualny najem.

„Utrzymywanie miejsc noclegowych w gotowości odbywa się bezkosztowo. Należy wskazać, iż miejsca noclegowe na terenie parku wodnego w Tarnowskich Górach, zostały utworzone jako baza noclegowa w gotowości do wykorzystania w sytuacjach szczególnych, takich jak zwiększony napływ fali uchodźców z Ukrainy” – informuje Urząd Miejski.

fot. UM Tarnowskie Góry

– Na miejscu dla uchodźców dostępne będą sanitariaty i prysznice, stołówka oraz bawialnia, a nawet izolatorium. Oprócz dwóch większych sal, na miejscu czekają też na gości małe, pojedyncze i kilkuosobowe pokoje np. dla matek z dziećmi – informował w ostatnich dniach marca tarnogórski magistrat.

fot. UM Tarnowskie Góry

 

Czytaj także: W parku wodnym powstał punkt noclegowy dla uchodźców
źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek