W tym roku nie zobaczymy już w internecie bocianów ze Świerklańca

fot. UG Świerklaniec

Mamy złe informacje dla miłośników świerklanieckich bocianów. Niestety w tym roku nie będzie można ich podglądać na żywo. Po ostatnich zawirowaniach pogodowych doszło do uszkodzenia kamerki.

Bociany ze Świerklańca od kilku lat można podglądać na żywo w internecie, ponieważ gmina zainstalowała przy gnieździe kamerkę. Niestety w tym roku ptasi „Big Brother” wcześniej zakończył nadawanie.

fot. UG Świerklaniec

Awaria kamery 

„Transmisja z bocianiego gniazda w Świerklańcu niedostępna. Pojawiło się wiele pytań o przerwę w transmisji z gniazda bocianów w Świerklańcu na stronie bocian.swierklaniec.pl. Niestety potwierdziła się awaria kamery, która wystąpiła podczas ulewnego deszczu. Ze względu na jej umiejscowienie blisko gniazda, nie chcąc niepokoić bocianów (szczególnie tych młodych), w tym sezonie sprzęt nie będzie naprawiany” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Urząd Gminy.

Czytaj także: Bociany ze Świerklańca mają trzy pisklęta!

Samorząd zapewnił, że transmisja z bocianiego gniazda zostanie wznowiona na wiosnę. Jest szansa, że gmina kupi lepszą kamerę, dzięki której podglądanie pięknych ptaków będzie o wiele przyjemniejsze dla oka.

Facebook

 

źródło: UG Świerklaniec
Oprac. tarnogorski.info