Władze Tarnowskich Gór nie zamkną szkół?

Od jutra (11 marca) na dwa tygodnie zostaną zawieszone zajęcia w miejskich placówkach oświaty w Poznaniu.  Zamknięte mają być miejskie instytucje kultury, obiekty sportowe i zoo. 

– O decyzji poinformowaliśmy wojewodę wielkopolskiego, niewykluczone, że wkrótce takie decyzje będą podjęte w całej Polsce. Być może dmuchamy na zimne, ale profilaktyka jest łatwiejsza od późniejszego leczenia, co pokazuje sytuacja we Włoszech – mówił  podczas wtorkowej sesji rady miejskiej, wiceprezydent miasta Jędrzej Solarski.

Czy w Tarnowskich Górach planuje się zamknięcie szkół?

 

Rzecznik prasowy tarnogórskiego urzędu poinformował nas, że na chwilę obecną nie ma jeszcze takich ustaleń, jednak jutro o godz. 13:00 w magistracie zbiera się gminny zespół zarządzania kryzysowego.

Co robić, gdy zamkną szkołę? 

– W związku z koronawirusem zamknięto żłobek, przedszkole lub szkołę, do której uczęszcza twoje dziecko? Dzięki specustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa możesz liczyć na dodatkowe 14 dni na opiekę nad dzieckiem do lat 8. uczęszczającym do takiej placówki. – czytamy na gov.pl

– Zasiłek przysługuje na równi matce i ojcu dziecka, ale nie wypłaca się go obojgu rodzicom,  jest to zasiłek przysługujący jednemu z pracujących rodziców, który podjął sprawowanie opieki – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego to 80 proc. wynagrodzenia.

Republika Czeska zamyka szkoły.

Premier Czech Andrzej Babisz ogłosił dzisiaj, że poza uniwersytetami, szkoły w całym kraju będą zamknięte. U naszych sąsiadów zakazuje się również imprez na więcej niż 100 osób.

W Czechach zarażone koronawirusem są 32 osoby.

W Polsce potwierdzono dziś cztery przypadki SARS-CoV-2. Wirus wykryto między innymi u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki.

Aktualnie w polskich szpitalach przebywa 21 pacjentów zakażonych wirusem.

Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie.

220 osób jest hospitalizowanych, 1055 objętych kwarantanną, 9366 objętych nadzorem epidemiologicznym.

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: samorzad.pap.pl, bankier.pl, tarnogorski.info, gov.pl