Jest zgoda UOKiK. Właściciel Netto przejmie Tesco. Co się stanie z pracownikami?

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie Tesco przez Salling Group – właściciela sklepów Netto.  Do końca marca transakcja warta 900 mln złotych powinna zostać sfinalizowana.

Brytyjski koncern Tesco w ubiegłego roku poinformował o sprzedaży swojego biznesu. Po wielu miesiącach załatwiania formalności transakcja dobiega końca.

Pod marką Netto działa ok. 1100 dyskontów w Danii, Niemczech i Polsce, z czego 386 w naszym kraju. Tesco Polska jest właścicielem sieci hipermarketów i supermarketów. Posiada obecnie 320 sklepów, dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw. Z tego przedmiotem koncentracji jest 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne.

 

Grupa Tesco wycofuje się z Polski 

– Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami. To oznacza, że po dokonaniu transakcji struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Co się stanie z pracownikami? 

„W ambitnym założeniu, wszędzie, gdzie to możliwe, personel nowych sklepów Netto będą stanowić pracownicy byłego Tesco” – podała firma w komunikacie, który opublikował TVN24.

 

 

źródło: UOKiK, TVN24