Miasteczko Śląskie. Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Ważniejsze grzybobranie?

Facebook

20 lipca zmarł Andrzej Bramowski, radny gminy Miasteczko Śląskie. W związku ze śmiercią zasłużonego samorządowca, w gminie odbędą się wybory uzupełniające.

Społecznik Marek Nawrot zauważył, że lokalna władza nie zamieścił informacji o wyborach na swojej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

„W tym czasie w tych kanałach ukazało się x postów/wiadomości na inne tematy m.in. o grzybobraniu. Natomiast o wyborach mieszkańcy się nie dowiedzą” – zauważa.

Jedyne informacje w wyborach można znaleźć w mało widocznym miejscu w Biuletynie Informacji Publicznej, a zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, są przyjmowane do… 30 sierpnia.

Marek Nawrot: Nie potrafię zrozumieć sytuacji, która od ponad tygodnia rozgrywa się w naszej gminie. Zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, że w październiku odbędą się u nas wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w dwóch okręgach.

Terminy są krótkie – do 30 sierpnia można tylko zgłosić komitet.  Na stronie UM – zero informacji. To samo na FB naszego urzędu. No i nie potrafię tego zrozumieć.

W tym czasie w tych kanałach ukazało się x postów/wiadomości na inne tematy m.in. o grzybobraniu. Natomiast o wyborach mieszkańcy się nie dowiedzą. Nie chcę tu interpretować tej sytuacji, każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

Jeśli ktoś ma pragnienie żeby zrobić co sensownego dla tej gminy i ma poczucie że start w wyborach mu w tym pomoże – do 30 sierpnia może zgłosić komitet w Katowicach. Może chociaż takie dobro wyniknie z tego postu…