Wypadek przy placu zabaw w Miasteczku Śląskim. Kierowca BMW potrącił kobietę

fot. Mieszkaniec

W czwartek rano przy placu zabaw na osiedlu w Miasteczku Śląskim doszło do potrącenia pieszej. W wyniku doznanych obrażeń kobieta została zabrana do szpitala. 

Do wypadku doszło dzisiaj po godzinie 6:00 na ulicy Norwida w Miasteczku Śląskim. Na wysokości placu zabaw doszło do potrącenia pieszej.

– Samochodem marki BMW podróżował kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem naszych zastępów, nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Potrącona kobieta była przytomna, uskarżała się na ból prawego barku, głowy oraz lewej kostki. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, czyli wsparcie psychiczne, badanie urazowe, stabilizacja na desce ortopedycznej, termoizolacja – mówi Maciej Świderski, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

– 46-latek kierujący samochodem marki BMW potrącił 39-letnią pieszą będącą na jezdni. Kobieta z ogólnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy – przekazał nam Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Dokładne okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

fot. Mieszkaniec
fot. Mieszkaniec
fot. Mieszkaniec
fot. Mieszkaniec