Z ciężarówki spadł metalowy element i wbił się w przednią szybę

fot. KMP Gliwice

Gliwicka policja opublikowała szokujące nagranie. Kierująca samochodem osobowym nie miała szans na reakcję. Z ciężarówki spadł ciężki element, który rozbił przednią szybę i przeleciał tuż obok głowy kobiety. 

Do zdarzenia doszło w Kozłowie koło Gliwic. – Kierująca osobowym mitsubishi nie miała szans na jakąkolwiek reakcję. W przednią szybę jej samochodu z siłą pocisku wpadł kilkukilogramowy, stalowy element. „Pocisk” rozbił przednią szybę i przeleciał tuż obok głowy kobiety, demolując auto – relacjonuje gliwicka policja.

Zobaczcie 

Kierowca odjechał 

Kobieta cudem uniknęła  śmierci, a kierowca ciężarówki odjechał. Najprawdopodobniej nie miał nawet świadomości, że z jego ciężarówki coś wypadło. Poszkodowana wezwała policję i pokazała nagranie z wideorejestratora. Ustalenie kierowcy było kwestią czasu.

– Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Oględziny pojazdu oraz filmik, jednoznacznie potwierdziły jednak okoliczności tego skrajnie niebezpiecznego zdarzenia. Gliwiccy śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie, a o winie i karze zdecyduje sąd – czytamy w komunikacie.

fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

źródło: KMP Gliwice