Zatrucie czadem w centrum Tarnowskich Gór. Pięć osób w szpitalu, w tym dwoje dzieci

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. OSP Tąpkowice
W centrum Tarnowskich Gór przy ulicy Karola Miarki, trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci zatruły się tlenkiem węgla.

Dzisiaj w nocy służby interweniowały w centrum Tarnowskich Gór przy ulicy Karola Miarki, w związku ze zgłoszeniem o podtruciu tlenkiem węgla. Służby zostały powiadomione, gdy kobieta straciła przytomność. Strażacy przeprowadzili pomiar i niebezpieczne stężenie występowało tylko w mieszkaniu na trzecim piętrze. W związku z tym nie była konieczna ewakuacja całej kamienicy.

Zatruciu uległa 40-letnia kobieta, którą przetransportowano do szpitala w Siemianowicach Śląskich. W mieszkaniu było też dwóch mężczyzn w wieku 36 i 18 oraz dwoje dzieci w wieku 13. Cała czwórka z objawami podtrucia została zabrana do szpitala w Tarnowskich Górach. Osoby skarżyły się na zawroty głowy oraz mdłości. Prawdopodobną przyczyną mógł być rozpalony w tym dniu ogień w piecu kaflowym i pozamykane okna. Przybyłe na miejsce służby przewietrzyły pomieszczenia.

W statystykach zatruć czad zajmuje trzecie miejsce – po lekach i alkoholu. Policja apeluje o wietrzenie pomieszczeń, a także regularne kontrolowanie instalacji grzewczych oraz ciągów wentylacyjnych i kominowych. Pod żadnym pozorem nie wolno  zatykać kratek w oknach czy drzwiach, a także przewodach wentylacyjnych.

źródło: KPP Tarnowskie Góry