Zbliża się jesień, media zaczynają informować o nowym wariancie koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne fot. Anna Shvets zPexels

Nadchodzi nieuchronny koniec wakacji, a wraz z nim sezon infekcji górnych dróg oddechowych, jak co roku. Wiodące media zaczynają obecnie informować o nowym wariancie koronawirusa, któremu nadano nazwę Eris.

Doniesienia o tym nowym wariancie pojawiły się w amerykańskich mediach. We wtorek New York Post podał, że liczba przypadków COVID-19 wzrosła w Nowym Jorku o 55%. Według informacji portalu, lekarze wyrażają obawy związane z pojawieniem się przerażających nowych wariantów.

screen X

Media w Polsce alarmują

Nie trzeba było długo czekać, gdyż po tych doniesieniach temat został podjęty przez największe media działające na terenie Polski.

„Nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 o nazwie Eris zaczął gwałtownie rozprzestrzeniać się na całym świecie – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia” – czytamy na oficjalnym profilu TVN24.

Wrócą maseczki? 

Czy wkrótce będziemy świadkami ponownego wzrostu produkcji maseczek ochronnych? Nie jest to wykluczone, choć wydaje się, że maseczki są dostępne w magazynach w wystarczającej ilości. Pozostaje otwarte pytanie, czy miliony dawek szczepionek przeciw COVID-19, które obecnie znajdują się w magazynach, zostaną wykorzystane w walce z Erisem?

 

 

źródło: Media
Opra. Łukasz Dudek