Zełenski skrytykował pomysł prezesa PiS. „My będziemy decydować, czy będą tu inne siły”

fot. Sejm RP/YouTube

Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu rosyjskiemu portalowi. Ukraiński prezydent mówił m.in. o propozycji prezesa Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej pokojowych sił NATO. Słowa Zełenskiego dla wielu są zaskoczeniem i wywołały burzę w polskim internecie. 

 – To Polska była pomysłodawcą wprowadzenia sił pokojowych na Ukrainę. Jeszcze nie do końca rozumiem tę propozycję. Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu w naszym kraju, wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi polskimi kolegami – powiedział Zełenski

– Na szczęście, albo niestety, to wciąż nasz kraj, a ja jestem prezydentem, więc na razie my będziemy decydować, czy będą tu inne siły – oznajmił prezydent Ukrainy.

W ostatnim czasie dziennikarz TVP INFO i reporter Onetu zwracali uwagę, że na konferencje prasowe z prezydentem Ukrainy nie są zapraszani polscy dziennikarze. Dla wielu zaskoczeniem jest teraz wywiad w rosyjskim, podobno niezależnym portalu.

– Dla Polski poniżający jest ten ton odpowiedzi i to, że udziela jej rosyjskim dziennikarzom, jednocześnie nie rozmawiając z polskimi. To dopiero początek ceny za politykę szabelkizmu „za wolność waszą i naszą” – napisał na Twitterze Emil Krawczyk, działacz Konfederacji.

„Tak się kończy zgłaszanie rewolucyjnych pomysłów bez uzgodnienia z nikim. Niestety w Polsce ciągle w społecznej percepcji polityki zagranicznej panuje kult słowa i gestu. A to nie słowa czy gesty kształtują ład międzynarodowy tylko właściwie przyłożone wektory siły” – skomentował Krzysztof Bosak.

źródło: MEDIA, tarnogorski.info, Twitter