Śląskie. 10-latek znalazł na chodniku 10 tys. zł. Gotówka wróciła już do właściciela

fot. powiat pszczyński

10-letni Paweł znalazł na chodniku blisko 10 tys. zł. Gdy znalazł gotówkę natychmiast zadzwonił do rodziców. Następnie pokaźna suma została przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie.

Młody chłopak na chodniku w miejscowości Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie) znalazł etui, w którym znajdowało się prawie 10 tys. zł. O swoim znalezisku poinformował rodziców.

„Rodzice dostarczyli pieniądze do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie, a dzięki ogłoszeniu w internecie, właściciel wiedział, gdzie ma się zgłosić. Zanim przedsiębiorca je odebrał, musiał podać sumę, nominały i opisać w czym były przechowywane. To normalne procedury w takich sytuacjach” – informuje pszczyńskie starostwo.

fot. powiat pszczyński

– Właściciel był bardzo wdzięczny, że pieniądze znalazł Pawełek i tak się zachował. Podkreślał, że gdyby znalazca nie był uczciwy, nigdy nie odzyskałby gotówki – mówi Marcelina Jacek, mama chłopca.

Paweł jest uczniem czwartej klasy. W ostatnich dniach odwiedzili go przedstawiciele władz starostwa i komendant powiatowy policji.

– Paweł wykazał się obywatelską postawą, godną pochwały. Wszyscy możemy być dumni, że mamy mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który potrafił się tak wzorowo zachować – mówił wicestarosta Damian Cieszewski, wręczając młodemu chłopakowi dyplom oraz nagrodę, która pomoże w realizacji piłkarskiej pasji.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Pawła brawami. Szkoła również planuje nagrodzić chłopca oceną z zachowania.

fot. powiat pszczyński
fot. powiat pszczyński

źródło: powiat pszczyński
Oprac. Redakcja