10-miesięczne dziecko w szpitalu. Co się wydarzyło we wsi w gm. Tworóg?

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Śmigłowiec LPR lądował we wtorek w miejscowości Koty (gm. Tworóg). W domu jednorodzinnym doszło do zagrożenia życia 10-miesięcznego dziecka. Co się wydarzyło w tej niewielkiej wsi w powiecie tarnogórskim? 

W Walentynki około południa tarnogórska policja została wezwana do miejscowości Koty w gminie Tworóg. – W domu jednorodzinnym doszło do wydarzenia, gdzie w zagrożeniu życia do szpitala trafiło 10-miesięczne dziecko – mówi Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Dziecko zostało zabrane do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego.  – Na miejscu wykonywaliśmy czynności pod nadzorem prokuratora, w chwili obecnej te czynności trwają nadal. Są one ukierunkowane na spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10-miesięcznego dziecka – dodaje sierż. szt. Kamil Kubica.

Dziecko jest pod opieką lekarzy

– Wykonujemy czynności z matką dziecka, która również jest w szpitalu pod opieką lekarzy – przekazał rzecznik prasowy.

– Dziecko było w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Podjęto resuscytację, a następnie zostało zabrane do szpitala w Katowicach – przekazała nam Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Na chwilę obecną policja nie przekazuje więcej informacji.

 

źródło: tarnogorski.info