10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody mimo zakazów. Policja wyjaśnia

fot. twitter

Dzisiaj przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. 

Rano premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński złożyli wieńce pod pomnikami ofiar katastrofy lotniczej, która nadal nie została wyjaśniona. Wszystko to się dzieje w czasie trwającej epidemii koronawirusa.

 

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie pojawiła się delegacja Prawa i Sprawiedliwości.

Komentujący zarzucają władzy, że ta nakłada na Polaków obostrzenia, a sama się do nich nie stosuje. Do sprawy odniosła się policja.

„W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze” – podaje warszawska policja.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób.

Dziś mija 10 lat. Cześć Ich Pamięci!

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Dziś mija 10 lat, a prawda nadal jest nieznana. Cześć Ich Pamięci!

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Vendredi 10 avril 2020

„Niewyobrażalna tragedia, jaką była informacja o śmierci polskiej delegacji pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. udającej się do Katynia, zastała mnie Świdnicy, kiedy szykowałem się do konferencji, która wraz z nadejściem wiadomości o katastrofie została odwołana.

Pierwsze pytanie, jakie wówczas nasunęło mi się, kto zginął. Podawane wiadomości były chaotyczne, mało precyzyjne. Najpierw mówiono o awarii samolotu i trzech osobach, które przeżyły. Z godziny na godzinę przychodziły nowe informacje, coraz bardziej tragiczne” – wspomina premier Morawiecki.

Niewyobrażalna tragedia, jaką była informacja o śmierci polskiej delegacji pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. udającej…

Publiée par Mateusz Morawiecki sur Vendredi 10 avril 2020

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: twitter, facebook