101-letnia lekarka krytykuje „szmaty na twarzach” w obecności Niedzielskiego

fot. Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP, Szpital na Siemiradzkiego | Facebook

Znana i ceniona lekarka Wanda Półtawska ma 101 lat. W piątek 3 marca, odbyła się uroczystość nadania jej imienia oddziałowi noworodków w szpitalu na Siemiradzkiego w Krakowie. W wydarzeniu wziął udział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Warto zwrócić uwagę, że seniorka jako jedyna nie miała maseczki w szpitalu. W pewnym momencie padły zaskakujące słowa, które mogły wprowadzić ministra Niedzielskiego w zakłopotanie.

„Medycyna nas okłamuje” 

„Patrzę na was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty, bo kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami? Medycyna nas okłamuje” – powiedziała Wanda Półtawska do zebranych. Wypowiedź jest przytaczana przez portal lifeinkrakow.pl

Jak relacjonuje lokalny portal, chwilę po tej wypowiedzi dyrektor szpitala Antoni Marcinek miał przeprosić za słowa seniorki.

 „Pani Półtawska ze względu na swój wiek żyje w innej epoce, w innej rzeczywistości” – stwierdził.

Niedzielski ściągnął maseczkę 

Czy minister Adam Niedzielski ściągnął maseczkę po słowach seniorki? Tego nie wiemy, ponieważ w sieci ciężko znaleźć nagrania z tego wydarzenia, choć mediów było sporo. Niemniej jednak są zdjęcia, na których szef resortu zdrowia pozuje do zdjęć bez maski, choć wcześniej takową miał na twarzy.

Wanda Półtawska jest doktorem nauk medycznych oraz specjalistką w dziedzinie psychiatrii. Harcerka, działaczka antyaborcyjna, podczas II wojny światowej więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück, bliska przyjaciółka Jana Pawła II. Była obecna przy śmierci papieża Polaka.

fot. Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP | Facebook
fot. Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP | Facebook
fot. Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP | Facebook
źródło: lifeinkrakow.pl, Wikipedia, Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek