Adrian Blondzik ma zostać wicewójtem. Przez wiele lat był dziennikarzem

Adrian Blondzik fot. tarnogórski.info

Duże zmiany nastąpią w gminie Świerklaniec. Już wkrótce Grzegorz Zadęcki obejmie urząd wójta. Jego zastępcą zostanie Adrian Blondzik, który wcześniej był między innymi rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach.

Adrian Blondzik obecnie pełni funkcję wicedyrektora w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Warto dodać, że mieszkaniec Świerklańca aktywnie wspierał kampanię wyborczą Zadęckiego. Posiada wykształcenie prawnicze, jednak przez wiele lat pracował jako dziennikarz.

 

Nowy wójt 

Grzegorz Zadęcki (39 lat) pochodzi z miejscowości Orzech. Jest działaczem społecznym i założycielem wielosekcyjnego klubu sportowego OKKS, który jest rozwijany od 2016 roku. W 2019 roku został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, gdzie m.in. był odpowiedzialny za przebieg budowy nowo powstałej krytej pływalni.

Przed nowo wybranym włodarzem stoi teraz ogromne wyzwanie, ponieważ gmina Świerklaniec jest jedną z najbardziej zadłużonych w powiecie tarnogórskim. Sytuacja finansowa wymaga zdecydowanych działań naprawczych. Grzegorz Zadęcki zapowiada audyt finansowy i jednocześnie deklaruje, że nie będzie zwalniać pracowników i wywracać pracy urzędu.

 

(r)