13 członków Rady Medycznej przy premierze złożyło rezygnacje!

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej złożyło rezygnację z doradzania rządowi w sprawie koronawirusa – poinformowały w piątek media. 

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisano w oświadczeniu.

Decyzja zapadła m.in. z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”. Rezygnacji nie złożył m.in. prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19.

Nowe otwarcie? 

„Rezygnacja większości Rady Medycznej to dobry pretekst do nowego otwarcia w tej kwestii i porzucenia przez rząd bezsensownego forsowania w Polsce sanitaryzmu, który skompromitował się już brakiem efektywności w innych państwach. Odwagi! Przestańcie płynąć z głównym nurtem” – napisał Krzysztof Bosak z Konfederacji. 

Wiele osób nie kryje swojego zadowolenia

„Najwyższy czas na zmianę strategii i skuteczne działania, które zapewnią szybką pomoc chorym, niezależnie od statusu szczepiennego i od rodzaju choroby” – skomentowała posłanka Anna Maria Siarkowska (PiS).

„Cuda się zdarzają. Obyście już nigdy nie wracali. Wystarczy kłamstw i manipulacji. 38 mln Polaków zostało oszukanych” – napisał Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

„Minister zdrowia skapitulował, rząd nie ma większości do przegłosowywania ustaw. Totalna władza w walce z pandemią poniosła totalną klęskę” – napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.