13-latek w ciężkim stanie w szpitalu. Mieszkańcy mówią dość! Zablokują drogę, chcą sygnalizacji

fot. Łucja Śmiejka

Mieszkańcy Świerklańca od kilku lat walczą o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ul. Tarnogórskiej z Damrota i Wiosenną, gdzie często dochodzi do kolizji.

Kilka dni temu na przejściu doszło do potrącenia nastolatka. 13-latek walczy w szpitalu o życie. Mieszkańcy mówią dość i postanowili zorganizować protest.

„Już w ten czwartek 16 lipca o godz. 8.00 zbierzmy się na skrzyżowaniu drogi DK78 z ul. Wiosenną lub DK78 z ul. Damrota. Zaprotestujmy razem i poprawmy bezpieczeństwo drogi dla naszych dzieci i dla nas wszystkich” – czytamy na Facebook.

Ruch na drodze DK-78 będzie całkowicie zablokowany od godz. 8 do 11. Przepuszczane będą jedynie autobusy i karetki.

„Policja zobowiązała się do zabezpieczenia zdarzenia i zapewnienia bezpieczeństwa, równocześnie prosząc o zachowanie spokoju, nawet w przypadku prowokujących zachowań ze strony osób postronnych. Jednocześnie podkreślamy, że będą zorganizowane objazdy na czas prorestu” – pisze Pani Marta, jedna z organizatorek.

„Koszt instalacji sygnalizacji świetlnej, o którą walczymy od 13 lat to 150 tys zł. Tyle jest warte zdrowie i życie mieszkańców” – mówi Pani Kasia.

 

 

fot.  Łucja Śmiejka