19-latka potrąciła kobietę i odjechała. Myślała, że wjechała w zwierzę

fot. Policja Tarnowskie Góry

Kolejne potrącenie pieszego. 19-letnia mieszkanka gminy Zbrosławice potrąciła pieszą i odjechała z miejsca zdarzenia. Poszkodowana została zabrana do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Świętoszowicach (pow. tarnogórski) na ulicy Mikulczyckiej.

„Na nieoświetlonym odcinku drogi, zgodnie z zasadami, wyposażona w element odblaskowy, poboczem wędrowała kobieta. W pewnym momencie nadjeżdżający samochód potrącił ją i odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystko to widziała pewna para, która postanowiła zareagować” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Myślała, że uderzyła w zwierzę 

„Jeden ze świadków został z ranną kobietą i wezwał pomoc, natomiast drugi ruszył za citroenem. Gdy samochód w końcu się zatrzymał, siedząca za jego kierownicą kobieta usłyszała, co się stało i wróciła na miejsce zdarzenia. Okazało się, że to 19-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego. Policjantom tłumaczyła, że odjechała z miejsca zdarzenia, ponieważ wystraszyła się, że uderzyła w zwierze” – dodaje rzecznik prasowy.

Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który zabrał 62-letnią pieszą do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, dokładne okoliczności będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja