23-letni mieszkaniec Zabrza podawał się za oficera CBŚP. Chciał oszukać seniorkę

fot. Śląska Policja

Funkcjonariusze z Katowic mężczyznę, który usiłował oszukać metodą „na policjanta” mieszkankę Katowic. Podając się za oficera CBŚP, chciał wyłudzić 50 tys. zł. Teraz grozi mu osiem lat więzienia. 

Policjanci katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa mieszkanki Katowic.

– 23-letni mieszkaniec Zabrza, podając się za oficera CBŚP, wprowadził w błąd 61-letnią kobietę. Poinformował ją, że pieniądze, które zgromadziła w banku, są zagrożone przez hakerów. Według rozmówcy, jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie gotówki funkcjonariuszowi – relacjonuje śląska policja.

Chciał wyłudzić 50 tys. zł

– Sprawca przez cały czas szczegółowo instruował kobietę. Mieszkankę Katowic zaniepokoił jednak fakt, że rozmówca kazał jej wezwać taksówkę i pojechać po pieniądze do banku. Kobieta wykorzystała ten moment, aby powiadomić prawdziwą policję. Oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy na ulicy próbował odebrać gotówkę od 61-latki – czytamy w komunikacie.

Zabrzanin trafił do celi, następnie wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja