28-letni piekarzanin uderzył policjanta

fot. KMP Piekary Śląskie

Naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów oraz groźby kierowane w stronę byłej konkubiny – to zarzuty jakie usłyszał 28-latek z Piekar Śląskich. 

W poniedziałek stróże prawa zostali wezwani do awanturującego się mężczyzny. Jak się okazało, 28-latek próbował siłą wejść do mieszkania byłej konkubiny. Policjanci ustalili, że agresor tego samego dnia opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z groźbami kierowanymi wobec partnerki. Ponadto decyzją prokuratora, mężczyzna miał zakaz zbliżania się do kobiety.

 

Mieszkaniec Piekar Śląskich podczas interwencji nie reagował na polecenia mundurowych, cały czas zachowywał się nerwowo i agresywnie, w wyniku czego uderzył jednego z interweniujących policjantów oraz wielokrotnie znieważył pozostałych stróżów prawa.

Reakcja policjantów na zachowanie 28-latka mogła być tylko jedna, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów oraz gróźb karalnych kierowanych wobec byłej partnerki. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 

źródło: KMP Piekary Śląskie