Zmarł mężczyzna przebywający w kwarantannie domowej. Nie doczekał się testu

fot. pixabay.com

Sanepid w Bytomiu poinformował nas, że na chwilę obecną, w całym powiecie tarnogórskim jak dotąd przeprowadzono 46 testów na koronawirusa, z tego 28 testów dotyczy mieszkańców Tarnowskich Gór. 

Ministerstwo zdrowia podało dzisiaj (24 marca), że w Polsce przebadano blisko 23 tys. próbek. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 2,8 tys. testów.

 

„Sanepidy zgłaszają zapotrzebowanie na testy, których jest za mało.”

W Głogowie zmarł 45-letni mężczyzna, który przebywał w kwarantannie domowej i nie doczekał się testów na obecność koronawirusa. Na chwilę obecną nie wiemy, co było przyczyną śmierci. 

– Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy. Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów – mówił starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

– Sanepidy, nie tylko głogowski, zgłaszają zapotrzebowanie na testy, a tych testów te osoby nie mają. Jeżeli osoby, które podejrzewają u siebie koronawirusa, które poczują się źle, osobiście nie pojadą do szpitala zakaźnego, czas oczekiwania na testy to kilka dni – dodał.

Jarosław Dudkowiak o śmierci 45-latka na kwarantannie

– Rząd nie chce wykonywać testów – apeluje starosta Jarosław Dudkowiak, który zwraca uwagę na to, że ludzie będą umierać w domach. Bo poczas kwarantanny, kiedy nawet nie wiedzą czy są zakażeni koronawirusem, zmagają się przecież w wieloma innymi chorobami. – Podczas kwarantanny mają utrudniony albo nieumożliwiony kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, nie będą też przyjęci do szpitala powiatowego – dodaje. Wczoraj 45-letni głogowianin zmarł w kwarantannie domowej. PISALIŚMY O TYM WIĘCEJ: https://myglogow.pl/umarl-nie-doczekal-testu-na-koronawirusa-do-glogowa-jedzie-specjalistyczna-karetka-zeby-pobrac-probki/

Publiée par MyGlogow.pl sur Dimanche 22 mars 2020

Apeluję do Ministra Zdrowia o testy !!!Więcej i zdecydowanie szybciej wykonywane !

Publiée par Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski sur Vendredi 20 mars 2020

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

 

źródło: Gazeta Wrocławska, facebook, tarnogorski.info