50 tys. ciężarówek zmierza do stolicy Kanady. „Konwój Wolności”

fot. Twitter

Ogromny protest kierowców ciężarówek. Do stolicy Kanady jedzie dziesiąty tysięcy pojazdów. Media podają, że nawet 50 tys. ciężarówek weźmie udział w demonstracji. Do kierowców ciężarówek dołączyli też rolnicy. Jest to wyraz sprzeciwu przeciwko przymusowi szczepień preparatem na koronawirusa. 

„Konwój Wolności” wyruszył do Ottawy, aby zaprotestować przeciwko wprowadzeniu certyfikatów szczepionkowych dla transgranicznych kierowców ciężarówek. Canadian Trucking Alliance szacuje, że ok. 15 proc. kierowców ciężarówek w kraju nie jest w pełni zaszczepionych tj. ok. 16 tys. kierowców.

Słowa poparcia płyną z całego świata. Kierowców poparł nawet Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie. „Kanadyjscy truckerzy rządzą” – napisał Musk na Twitterze i dodał: „Radia CB są wolne od kontroli rządowej/mediów”

W kolejnym wpisie multimiliarder napisał: „Jeśli wystarczająco przestraszysz ludzi, będą żądać odebrania wolności. To jest droga do tyranii.” Pod wpisem jeden z internautów zapytał: „Jak mamy się bronić?”.

„Przegłosować ich” – odpowiedział Elon Musk.

Po drodze ludzie witają kierowców i dostarczają im jedzenie. Czy to początek rozpadu kanadyjskiego rządu?

Zobaczcie nagrania 

Ludzie solidaryzują się z kierowcami 

 

źródło: Fox News, Twitter