Sosnowiec. Trzymał w garażu krokodyla nilowego

fot. Śląska Policja

Mieszkaniec Sosnowca nielegalnie przetrzymywał na swojej posesji krokodyla nilowego. Na miejsce przyjechali policjanci. Zwierzę trafiło już pod opiekę zoo w Poznaniu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Sosnowcu. – Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w ramach prowadzonego postępowania dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców dzielnicy Pogoń przetrzymuje w swoim domu dzikie zwierzęta – informuje śląska policja.

Krokodyl na posesji 

Na posesji funkcjonariusze odkryli krokodyla nilowego. Dzikie zwierzę znajdowało się w przybudówce do garażu. To jednak nie koniec, ponieważ  znaleziono również jednego martwego drapieżnika.

– Oprócz niego w basenie mundurowi znaleźli drugiego, martwego krokodyla. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi – czytamy w komunikacie.

Mięsożerny gad został odłowiony przez pracowników przewieziony do Poznania, gdzie zostaną mu zapewnione właściwe warunki. Śledczy prowadzą postępowanie dotyczące posiadania i przetrzymywania żywych zwierząt gatunków niebezpiecznych, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Jak zaznacza policja, z uwagi na charakter sprawy, zarówno kwalifikacja, jak i jej zakres mogą się zmienić.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja