Sasin na biesiadzie piwnej w Bytomiu. Był też Piotr Duda. „Solidarność się układa nadal”

fot. Robert Warwas | Facebook

W sobotę po dwuletniej przerwie w hali sportowej Szombierki w Bytomiu odbyła się górnicza karczma piwna „Solidarności”. Jednym z gości był minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

Do Bytomia przyjechało wielu polityków i działaczy. Był m.in. wspomniany już minister Jacek Sasin oraz Piotr Duda, szef Solidarności. W sieci opublikowano zdjęcia z tego wydarzenia. Widać, że biesiada była udana, piwo lało się strumieniem, a kopalnie nadal są likwidowane.

Niezależny związek zawodowy? 

Za kilka dni w Warszawie ma odbyć się ogromny protest „Marsz Godności”. Na czele manifestacji ma stanąć właśnie Piotr Duda, przewodniczący związku zawodowego. Wiele osób twierdzi, że planowany protest nie jest do końca oddolny. Pojawiają się głosy, że jest to m.in. odpowiedź na słabnące poparcie społeczne dla NSZZ Solidarność i rosnące znaczenie Sierpnia 80.

Liderom „Solidarności” zarzuca się bliskie kontakty z obozem władzy i brak odpowiedniej reakcji na likwidowane kopalnie. 

„Solidarność tańczy z PiSem”

„Kryzys energetyczny, brak inwestycji w górnictwie, a Solidarność się układa nadal (…) Biesiada? To był taniec chochoła niczym w „Weselu” Wyspiańskiego (…) Polacy płacą krocie za zagraniczne błoto gdy Solidarności tańczy z PiSem” – czytamy na profilu WZZ Sierpień 80.

fot. Robert Warwas | Facebook


źródło: Media społecznościowe