9-latek z Tarnowskich Gór w gronie najlepszych programistów w Polsce

fot. screen Koduj z Gigantami Bytom/Facebook

Marcel Czechowski, 9-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, znalazł się wśród elitarnego grona najlepszych młodych programistów w Polsce. Dziś w Warszawie, na Wydziale Informatyki Politechniki Warszawskiej, weźmie udział w finale Gigathonu – prestiżowego ogólnopolskiego konkursu dla młodych talentów IT.

Marcel, wygrywając dwa wstępne etapy, zakwalifikował się do ścisłej czołówki obejmującej 30 najlepszych koderów w kategorii wiekowej 7-9 lat. W konkursie, który przyciągnął ponad 8000 uczestników z całej Polski, dziś rozstrzygnie się, kto zdobędzie tytuł najlepszego młodego programisty. W finale Marcel będzie miał do czynienia z zadaniami związanymi z programowaniem w edukacyjnej wersji gry Minecraft.

Trzymamy kciuku za zdolnego tarnogórzanina!

fot. Giganci Programowania Bytom

Szkoła programowania 

Talent Marcela rozwinął się w tarnogórskiej szkole programowania Giganci Programowania, gdzie od 2 lat zgłębia tajniki algorytmów. Szkoła ta oferuje kursy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, ucząc zarówno podstaw programowania w Scratchu, Minecraftcie, Robloxie, jak i bardziej zaawansowanych technik w Pythonie, C#, Unity i innych.

W lutym Giganci Programowania organizują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”, otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w programowaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej na stronie www.giganciprogramowania.edu.pl

 

 

 

źródło: Mat. prasowy Giganci Programowania Tarnowskie Góry