Obowiązkowe szczepienia medyków. Brak grozi zwolnieniem informuje resort zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
REKLAMA

Niepoddanie się szczepieniu preparatem przeciw COVID-19 przez osoby do tego zobowiązane m.in. pracujące w szpitalach i aptekach, może skutkować pewnymi konsekwencjami. W poniedziałek 21 lutego na stronie Ministerstwa Zdrowia pokazał się w tej sprawie komunikat.

„Brak poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19 może uzasadniać wprowadzenie przez pracodawcę zmian w organizacji pracy pracownika, który nie poddał się takiemu szczepieniu” – podaje resort zdrowia na swojej stronie.

„Brak poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19 może uzasadniać rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z pracownikiem, który nie poddał się takiemu szczepieniu” – czytamy w dalszej części komunikatu.

Resort zdrowia przypomina, że osoby, które zostały zobowiązane poddać się szczepieniu przeciwko COVID-19, mają przyjąć zastrzyk „w terminie nie późniejszym niż do dnia 1 marca 2022 r.”

REKLAMA

Czy to jest legalne? 

„A potem sprawa trafi do sądu. Wygrana pracownika gwarantowana, nakaz przywrócenia do pracy plus odszkodowanie. Tylko kto za to zapłaci? To oczywiste – podatnicy i pacjenci, przy których łóżkach zabraknie personelu medycznego” – skomentowała najnowsze doniesienia posłanka Anna Maria Siarkowska.

Zawiadomienie na ministra zdrowia

Prezydent Siemianowic Śląskich idzie o krok dalej i składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

„Przez dekady lekarze leczyli nas, oraz ratowali nasze życie, dzisiaj czas abyśmy stanęli w obronie lekarzy i medyków. Stop eksperymentom medycznym” – napisał na Twitterze Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

 

źródło: Ministerstwo Zdrowia, Twitter 

REKLAMA